Zawsze młoda

  • Sun Screen Spray

    Sun Screen Spray

Zawsze młoda.

 

Wiadomą rzeczą jest to, że skóra się starzeje i jest to proces nieunikniony. W końcu pojawią się zmarszczki czy chcemy tego czy nie, a skóra będzie tracić jędrność. Jeśli chcemy jak najdłużej zachować młody wygląd musimy poznać jakie są przyczyny starzenia.

 

Starzenie może być wewnątrzpochodne oraz zewnątrzpochodne. Pierwsza przyczyna jest fizjologiczna wynika ona z mechanizmów wrodzonych. Druga natomiast wywołana jest czynnikami zewnętrznymi.

Starzenie wewnątrzpochodne jest stałym procesem który zaczyna postępować już po dwudziestym roku życia.  Kolagen jest co raz słabiej wytwarzany, spada jednocześnie skuteczność elastyny która utrzymuje jędrność skóry. Spowalnia się także proces odnowy komórek i złuszczania warstwy rogowej naskórka.

Starzenie zewnątrzpochodne spowodowane jest przez promienie UV, zanieczyszczenia środowiska, stres, nałogi. Według badań te czynniki są odpowiedzialne nawet za 90% procesu starzenia, a pozostałe 10% to starzenie wewnątrzpochodne.

 

Wolne rodniki i promieniowanie UV.

Wiele badań mówi, że głównym winowajcą procesu starzenia są wolne rodniki. Wolne rodniki zawierają niesparowane elektrony, które występują w zasadzie wszędzie, a powstają nawet gdy oddychamy i przetwarzamy tlen w energię. Odpowiedzialne są za niszczenie odporności komórek i kolagenu oraz powodują starzenie komórek. Jedyną rzeczą którą możemy zrobić to ochrona przed ich szkodliwym działaniem.

Starzenie skóry które jest spowodowane promieniami UV nazywa się ,,fotostarzeniem". Nawet krótka chwila na słońcu przyczynia się do powstawania nowych zmarszczek oraz do wysuszania skóry. Promieniowanie UVB są pochłaniane przez naskórek to powoduje niszczenie jego komórek przez wolne rodniki. Promieniowanie UVA mają dużo większą, bo aż 30 x, zdolność penetracyjną niż UVB, przez co wnikają w skórę jeszcze głębiej niszcząc kolagen, elastynę oraz głębiej położone tkanki, powodując przedwczesne starzenie. Dlatego rzez cały rok wskazane jest używać Aloe Sunscreen.

 

Przeciwutleniające składniki.

Sonya Skin Care Collection posiada czysty miąższ aloe vera oraz wiele innych cennych składników które posiadają właściwości przeciwutleniające, są to zioła i owoce. Pomagają one bardzo skutecznie walczyć z wolnymi rodnikami oraz jednocześnie spowalniają starzenie się skóry.

 

Aloe Vera.

Zawiera witaminy takie jak A, C, E które mają właściwości przeciwutleniające, walczą z wolnymi rodnikami. Posiada także ligninę która pomaga drogocennym substancją wnikać głęboko w skórę, saponiny działają oczyszczająco. Kompleks antrachinonów przeciwdziała namnażaniu bakterii i koi skórę, minerały, mono i polisacharydy są źródłem substancji odżywczych, które pomagają naprawiać zniszczone komórki oraz nawilżają skórę.

 

Biała herbata.

Liście zbierane są wczesną wiosną, kiedy jeszcze są zielone i pokryte białym meszkiem. Proces fermentacji jest lekki, suszenie krótkie, więc zawartość antyutleniających polifenoli w białej herbacie jest 3x wyższa niż w zielonej. Wysoka jest także aktywność bioflawonoidów, a kiedy połączymy to z wit. C, wzmaga się działanie tych składników.

 

Ogórek.

Składa się z 90% wody, a także jest bogatym źródłem witamin C i E. Działa kojąco, przywraca prawidłową równowagę wrażliwej skóry, pomaga zachować równomierny koloryt i nawilżenie skóry.

 

Cytryna.

Bogate źródło witaminy C, pomaga w redukcji wolnych rodników. Kras cytrynowy zmięcza naskórek oraz dodaje skórze blasku.

 

Wyciąg z kory (Mimosa tenuiflora).

Mimosa tenuiflora jest gatunkiem wieloletniego zimozielonego krzewu który naturalnie występuje na północno-wschodnich terenach Ameryki Południowej i w Meksyku. Znali ją już Majowie którzy wierzyli, że sproszkowana kora przyspiesza gojenie ran i przyczynia się do szybkiej regeneracji. Usuwa zrogowacenia i wspiera nawilżenie skóry, czyniąc ją jedwabistą i miekką.

 

Script logo