Suplementy diety na nasza miarę.

Suplementy diety na nasza miarę.

Każdy wie, że aby zachować doskonałe zdrowie najbardziej liczy się zrównoważona dieta, która składa się ze świeżych dobrze zbilansowanych posiłków. Zdarza się jednak tak, że nie jesteśmy w stanie zapewnić sobie pełnowartościową dietę. Amerykańska organizacja FDA orzekła, że suplementy witaminowe mogą być pomocne i istnieje wiele powodów aby je zastosować. Natomiast Amerykańska Organizacja Dietary Guidelines for Americans alarmuje, że zbyt wiele ludzi spożywa za dużo kalorii w stosunku do potrzeb organizmu, nie pokrywając jednocześnie potrzebnych dobowych dawek witamin i minerałów.

Istotne związki mineralne, m.in. wapń, potas, magnez, a także witaminy A, C, D, E i K, B12, oraz żelazo i kwas foliowy są niezbędnymi składnikami każdej pełnowartościowej diety. Pomimo, że te składniki powinny być pokrywane z dziennym pożywieniem to jednak jest spory brak ich w pożywieniu. Przyczyn zapewne jest tyle ile stylów żywienia. Bardzo ciężko spełnić wszystkie wymogi żywieniowe w każdym etapie życia.  Szczególnie na niedobory witaminowo - mineralne narażone są kobiety w wieku rozrodczym, wegetarianie i weganie, a także starsi ludzie. Jednak należy pamiętać, że uniwersalna suplementacja nie może być stosowana, ponieważ zbyt wysokie poziomy witamin czy minerałów może narazić nasze zdrowie na inne problemy. FDA oraz American Academy of Family Physicians (AAFP – Amerykańska Akademia Lekarzy Rodzinnych) proponują wprowadzenie odpowiedniego trybu przyjmowania witamin, który zapewni spożycie witamin z odpowiednią dla danego organizmu potrzebą. Szczególnie należy zacząć od 13 niezbędnych witamin, koniecznych dla rozwoju oraz siły organizmu, a kolejno wziąć pod uwagę istotne potrzeby. Według Mayo Foundation for Medical

Education and Research (MFMMER – Fundacja Mayo dla Studiów i Badań Medycznych) nasz organizm nie jest w stanie sam wytworzyć większość potrzebnych mu witamin i minerałów, dlatego musimy uzyskiwać je z pożywienia czy, w niektórych przypadkach, z diety zastępczej. Pamiętając się o tych prostych radach, łatwo zastosować je w życiu. Poznając wymogi odpowiednie dla siebie. Należy dostosować potrzeby wieku, preferowanej diety oraz kwestii zdrowotnych. Następnie zfokusować się na tych obszarach, w których tylko jedzenie nie zaspokaja naszych odżywczych potrzeb. następnie zwrócić szczególną uwagę na te kluczowe witaminy i substancje odżywcze, których twój organizm na chwilę obecną potrzebuje, tak aby zachować zdrowie. Należy pamiętać, że firma Forever Living Produkts ma w swojej ofercie dokładnie takie preparaty, jakich potrzebuje twój organizm, aby pomóc zachować zdrowie.

Cały wachlarz suplementów diety oraz produktów odżywczych Forever Living został stworzony tak aby zaspokoić nasze potrzeby zdrowotne.

Forever Living dysponuje zestawem dla dzieci

Forever Kids

dostarczają one rosnącym dzieciom ważne witaminy, minerały i składniki, których może brakować.

Script logo