Regeneracja po lecie.

  • Forever Living Products

    Forever Living Products

 

 Wiele osób z nostalgią myśli o lecie...woda , słońce, piękna opalenizna. Kiedy jednak lato się skończy i patrzymy w lustro dostrzegamy przesuszoną skórę i włosy. Wiele osób intensywnie opala się, promienie słoneczne sprawiają, że nasza skóra jest mnie elastyczna oraz łuszczy się, również kąpiele w słonej wodzie oraz wiatr działają niekorzystnie. Często zmagamy się po lecie z przebarwieniami, rozszerzonymi naczynkami i co najgorsze pojawiają się dodatkowe zmarszczki. Okazuje się, że lato jest największym wyzwaniem dla naszej skóry i włosów. Stan naszej skóry zależy od tego jak długo eksponowana była nasza skóra słońcu, czy i jakie stosowaliśmy kremy z filtrami UV oraz w jakim wieku jesteśmy. Po lecie nasza skóra jest pogrubiona jest to wynik uszkodzenia bariery hydrolipidowej skóry (spada ilość ceramidów, kwasów tłuszczowych, steroli) wpływa to spadek wody w warstwie rogowej naskórka. Proces keratynizacji jest zakłócony i następuje wzmożona pigmentacja. Promienie UV potrafią zniszczyć spoiwa międzykomórkowe, jednocześnie przesuszając skórę i wywołując zmarszczki.

Aby przywrócić naszej skórze jędrność i blask, należy zacząć regularną pielęgnację. Najważniejsza jest stymulacja funkcji życiowych skóry, nawilżanie, odnowa, a także odbudowa płaszcza hydrolipidowego.

Właściwa pielęgnacja skóry wysuszonej w czasie lata powinna przebiegać w kilku etapach i obejmować odpowiednie do tego kosmetyki.

Preparaty które zastosujemy muszą zawierać w sobie takie składniki które wzmocnią barierę lipidową skóry. Substancje odbudowujące naturalny płaszcz wodno-tłuszczowy, najlepszy jest tu oczywiście kwas hialuronowy oraz mukopolisacharydy. Ważnymi składnikami są również substancje potrafiące wiązać wodę w naskórku czyli glicerynę, mocznik, aminokwasy. Substancje które przyśpieszają odnowę skóry to oczywiście kwasy owocowe, witamina C, naturanle ,,wyłapywacze" wolnych rodników to witaminy A, E, C.

Dużą wagę należy przykładać czy preparaty które stosujemy zawierają witaminy.

Witamina A - odpowiedzialna jest za procesy melanogenezy, w widoczny sposób zmniejsza przebarwienia, przyspieszając cykl odnowy naskórka. Przyczynia się do zwiększenia ilości kolagenu w skórze, poprawiając jej elastyczność i sprężystość.

Witamina E - to najsilniejszy antyutleniacz, foto-protekcyjny i przeciwzapalny, sprawia, że skóra uzyskuje właściwe nawilżenie i staje się elastyczna.

Witamina C - potężny antyoksydant, rozjaśnia skórę, uszczelnia naczynia, stymuluje produkcje kolagenu, a także daje efekt przeciwzapalny i przeciwobrzękowy.

Właściwą dawkę składników i witamin które mają dobroczynny wpływ na skórę można znaleźć w całej gamie suplementów dietetycznych, napojach aloesowych i preparatach pielęgnacyjnych Forever Living.

Zabiegi pielęgnacyjne warto rozpocząć od peelingu, czyli złuszczania martwego naskórka. Zabieg ten należy stosować przynajmniej raz w tygodniu. Peeling wygładza skórę, wyrównuje jej koloryt, a także sprawia, że pochłania skóra więcej substancji odżywczych (R3 Factor, Forever Aloe Scrub).

Kiedy skóra zostanie dokładnie oczyszczona z peelingu pora na głębokie nawilżanie. Firma Forever Living posiada zestaw do pielęgnacji cery Aloe Fleur de Jouvence, odpowiednia dla każdego rodzaju cery szczególnie po sezonie letnim.

Łatwo jest zauważyć kiedy nasza skóra jest przesuszona i wymaga dodatkowego wsparcia, prosty sposób kiedy to po umyciu odczuwamy napięcie skóry, wtedy mamy do czynienia ze zmniejszeniem się elastyczności. Obok głębokiego nawilżania skórze należą się substancje tłuszczowe są to oleje roślinne i trójglicerydy, tworzą one filtr ochronny. Tutaj możemy zaproponować Aloesową Emulsję Nawilżającą, Aloe First oraz Forever Arctic Sea. Preparaty zaleca się do regularnego stosowania ponieważ doskonale uelastyczniają i ujędrniają naszą skórę, a takżę ułatwiają regenerację suchej i spierzchniętej skóry stóp i łokci.

Na szczególną uwagę zasługuje skóra pod oczami, ponieważ jest najcieńsza i pozbawiona gruczołów łojowych. Najszybciej wysusza się i najszybciej tworzą się wokół oczu zmarszczki. Deficyt wody może uzupełnić doskonały krem pod oczy Forever Alluring Eyes.

Po powrocie z wakacji na których dużo zażywaliśmy kąpieli słonecznych możemy zauważyć przebarwienia na skórze. Szczególnie narażone są na nie osoby o jasnej karnacji, tutaj na ratunek możemy zaproponować Forever Epiblanc i R3 oraz Forever Lycium Plus - korzeń lukrecji.

Rozwiązaniem na pękające naczynka jest kuracja flawonoidami i związkami krzemu, witamina C czyli składniki które wzmacniają naczynka. W tym przypadku Forever oferuje Asorbent C oraz Forever Pomesteen Power.

Nie możemy również zapomnieć o włosach. Promieniowanie UV niszczy zawarte we włosach lipidy, które odpowiadają za sprężystość i wytrzymałość naszych włosów. Szczególnie narażone na niekorzystny wpływ promieni UV są włosy farbowane, rozjaśniane i po trwałej ondulacji. Niepokojącymi objawami są ich łamliwość, kruchość i rozdwojone końcówki. Kolejnym etapem jest już wypadanie włosów wraz z cebulką. Z tego względu do mycia włosów należy wybierać takie preparaty które mają zdolność regeneracji czyli zawierające keratynę, witaminy, proteiny. Po każdym umyciu wskazane jest stosowanie odżywek nawilżających. Dla przesuszonych i osłabionych włosów zaleca się Szampon i Odżywkę Aloe - Jojoba oraz Aloe First. Stosując te preparaty zahamujemy wypadanie włosów i nadamy odpowiednie nawilżenie i puszystość. Preparaty te zaleca się do stosowania całorocznego.

Na koniec warto przypomnieć o piciu wody, 1,5 l dziennie. Dodatkowo wspieramy terapie wspieramy cudownym preparatem jakim jest Miąższ Aloe Vera.

 

Script logo